Zpět z Iniciačního semináře!

Hola hoj, jsme ve zdraví a svalových bolestech zpátky a přinášíme vám report od Zuzky indiánky a ukázku fotek, které ještě časem přibudou:

(EDIT: fotky přidány.)

Letošní iniciační seminář byl vskutku vydařený. Nebylo nás moc a ani málo. Jak řekl před zahájením Pája: “ Bude to holt v rodinném duchu.“ a při cestě zpět Olda: „Byl to jeden z nejlepší osmy seminářů, na kterých jsem byl.“ Tak taky bylo.

Konal se na kouzelném místě poblíž Bělé pod Pradědem. Tábor měl vše, co bylo třeba. Nechyběla sauna, čistý potůček se studenou vodou plný prohánějících se pstruhů, plácek na cvičení, les, ohniště, nebe plné hvězd, světlušky tančící nad vodní hladinou a dokonce i kadibudky. Výborné jídlo nám zajistil kuchař Standa. O harmonizaci našich těch a vedení cvičebních bloků se postarali mistři Luďa a Pája. Cvičební bloky byly zaměřeny na úderové techniky do lap, boj s krátkou a dlouhou holí a rozpohybování našich těl.

Ze začátku se nám do cvičení moc nechtělo, ale potom, co nám Pavel přesekl nad hlavami v pořadí už čtvrté hanbo, jsme všichni brzo pochopili, že kdo chce přežít, tak musí bojovat. A tak jsme bojovali, cvičili, jedli vegetariánsky, odpočívali jako chrostíci v trávě, saunili se, spali a zas cvičili. Naše mysl byla čistá, hlavy odpočaté, plíce plné kyslíku a těla uvolněná i když trošku bolavá.

Společně jsme absolvovali výlet k horské studánce a z kopečka dolů zas zpět do tábora. Po cestě jsme si obarvili pusy na prvních borůvkách a vychutnali lesní jahůdky. Pár kilometrů to bylo a klobouk dolů, došli i ty nejmenší z nejmenších, a to po svých. Co dodat na závěr, kdo nedorazil neprožil, kdo absolvoval nezapomene a kdo nemohl, tak brzo nás čeká Itálie, cvičení u moře, slaný vzduch a čistá mysl bojovníka…