Včerejší průchod aneb pět statečných

V úterý v podvečer se pět statečných frekventantek kurzu ženské sebeobrany sešlo na „Synkáči“, aby absolvovaly průchod. Nervozita visela ve vzduchu a přispěla k ní i společnost pár alkoholiků na lavičkách blízko tramvajové zastávky, kteří po nás chtěli „nějaký drobný“. Akce začala krátce před sedmou, kdy se první odvážná vydala tramvají směrem na Folimanku, kde se to divnými týpky jen hemží.

Tam měly dámy možnost potkat opilce, vilného cizince s mapou, která se už dnes jen tak nevidí, nebo i otrapu, co je po parku začal nahánět… Vrcholný zážitek na ně měl čekat v podchodu směrem k Muzeu policie ČR. Tam se totiž schovávali dva útočníci, kteří měli jediný cíl, vyválet je po zemi a sebrat, co se dá. Letos to ale naše dámy udělaly takticky, proto na zemi skončily jen dvě. Tři si našly doprovod, takže na ně naši útočníci nic nezkusili.

Jedna z účastnic se dokonce vrhla i na párek anglicky mluvících turistů, kteří ji zachránili, když ji jeden z našich figurantů honil. Jen si asi teď myslí, že Praha je plná úchylů…:-)

Sečteno podtrženo, gratuluji včerejším účastnicím průchodu, že to daly se ctí a děkuji všem útočníkům a také Lůce, které vděčíme za toto krásné foto.