Iniciační seminář 2019

UPDATE: foto níže (24.6.2019)

Tábor v Jeseníkách je opravdu magické místo. Na místě vás přivítá Šemík, možná vám i zazpívá. Vaří a duchovní moudra servíruje Hare Standa. Jarda, který vypadá jako typický vesnický stařešina vás ohromí svými nejen astrologickými znalostmi a třeba se dozvíte, že jste slonice nebo lvice. Může se tu i objevit indián z Moravy, který je vtělením severoamerických indiánů. Z lesa duní didjeridoo. Nic není nemožné. Tady zapomenete na starosti z města a pohltí vás příroda a bytí.

Nemusíte nic. Nosit boty. Jíst maso (to tady dokonce nesmíte, je to vegetariánský tábor, karma, vole). Můžete být sami sebou.

To byl takový úvod do atmosféry tábora, kde každoročně máme možnost iniciovat nové členy a členky do našeho oddílu. To znamená: poznat je, dát jim bezva přezdívku, šikanovat je a přivítat je mezi námi.

Letošní iniciace byla spíše akce stmelovací, jelikož lidí z kurzu bylo méně a účastnili se takzvaní srdcaři a nadšenkyně, co měli chuť být spolu a zacvičit si.

Netuším, kam se letos poděly pauzy mezi cvičením a jídlem, kdy jsme se v minulých letech povalovali na trávě a povídali si..? Sotva jsme se po cvičení stačili umýt v potoce.

A cvičilo se poměrně dost. Každé dopoledne a odpoledne od čtvrtka do neděle, krom sobotního odpoledního výletu, který byl samostatnou tréninkovou jednotkou: vyšlap (nahoru na rozhlednu), seber (borůvky) a seskoč (po kamenech a v blátě zpátky dolů). Plus 124 schodů nahoru na rozhlednu (dolů taky tak).

Následují asociace, ze kterých se dá poskládat obrázek o celém semináři.

Vstupy. Mísy. Úderová technika. Lapy. Rukavice. Pohyb nohou. POHYB! Pohyb nohou! Síla. Rychlost. Úhyb. Hanbo. Jóga. Krátká hůl. Výlet. Borůvky. Oheň. Kytara. Ukulele. Sauna. Světlušky. Potok. Děti. Psi. Mrtvý pták. Mrtvý sršeň. A mnoho dalšího.

Na nikom z nás nezáleží, a přesto jsme každý důležitý. (To je asi tím jídlem.)

Díky za vedení tréninků mistrům i jiným snažilkám (Sluníčko, Pája, Luděk, Hlava a Eliška). Díky za nasazení všech, co cvičili.

Ať vás v upomínku na letošní báječný seminář ještě dlouho bolí nohy!

Hlava