Kurz 2019 – jak je to se cvičením teď?

Kurzu z podzimu 2019 skončil v prosinci úspěšnými zkouškami na bílý pásek všech přítomných cvičících. Jak to je se cvičením od ledna? Množí se nám dotazy, tak snad zodpovím vše zde.

Docházka?

Kurzisté nyní již nejsou kurzisté, ale plnohodnotní členové skupiny B (do žlutého pásku). Jakožto takoví mohou chodit cvičit v rámci svých bloků, které dny se jim zlíbí. Docházka se neřeší, netřeba se omlouvat. Prostě přijdete anebo ne. Docházka se řeší pouze, pokud se přihlásíte na zkoušky – to se mistr podívá, zda cvičenec chodil (alespoň občas) na tréninky, a když ne, nemusí ho ke zkouškám pustit. Před zkouškami se předpokládá aktivní účast na cvičení a samozřejmě technický posun cvičence.

KDY se cvičí

  • ÚTERKY 19:00-20:30 v judosálu, jak jste zvyklí. Vede Luděk.
  • ČTVRTKY 19:00-20:30 o patro výš na „pódiu“. Vede Petr.
  • NEDĚLE 17:00-18:30 (řízené cvičení) a 18:30-20:00 (volná příprava; každý sám, co potřebuje) v judosálu. Vede pokaždé jiný mistr.

PLATBY a průkazky do Sokola

Platby za cvičení na další půlrok (3500,- Kč) nebo na celý rok (6000 Kč) se provádí bezhotovostně na účet, jehož číslo visí v Sokole na dveřích naší klece s materiálem, vždy před/během/po tréninku.

Průkazky do Sokola – více info zde. Kurzisté z 2019 by to měli mít již vyřízeno a jen dostat jen kartičku s čipem od Luďka v úterý. Ptejte se při nástupu.

SEMINÁŘE

Nyní se také můžete účastnit všech seminářů oddílu. Jde zejména o:

  • Grand seminář (zpravidla jedna sobota na přelomu března a dubna). Pravidelná zajímavá akce s externími mistry a nevšední náplní.
  • Iniciační seminář – seminář určený především pro absolventy kurzu (seznamovačka), ale nejen pro vás. Probíhá v přírodě, cca 4-5 dní, v Bělé pod Pradědem, spaní v chatkách nebo ve společné místnosti ve spacácích, vaří nám královsky a vegetariánsky, koupe se v potoce, saunuje se. Bývá na konci června, prodloužený víkend. Více info následuje na jaře.
  • Italský seminář – týden v Itálii, kdy se intenzivně cvičí (až 8 hodin denně, počínaje rozcvičkou a nepovinnými večerními bloky konče) který vám dá tolik jako několikaměsíční cvičení. Posun je enormní a pozná se, kdo zrovna v přijel z Itálie. Cvičí se na písku, ve vodě, na betonu, na trávě. Bývá poslední týden v srpnu.
  • Mikulášský seminář – bývá začátkem prosince některou neděli. Zábavné cvičení na odlehčení, jiné věci, akrobatické kousky, nevšední zbraně, atd.