Korespondenční cvičení 05 – míčky

Korespondenční cvičení 05 – míčky

Cvičit se dá vždycky, a to i v době, kdy nemůžeme cvičit ve dvojicích, jak jsme zvyklí.

Můžeme například cvičit oko. Postřeh, obratnost, rychlost, uvolnění, postoj.

Něco málo ke cvičení ve videu (viz níže):

Budeme potřebovat míčky. Jeden, dva a nakonec tři (ale to až příště). Můžou to být tenisáky nebo jiné míčky, co ukradnete vašemu psovi. Můžete si je vyrobit (mouka, tři nafukovací balonky a google). Můžou to být v podstatě jakékoliv předměty stejné velikosti a váhy.

První cvik, Číšník, je variací klasických mističek s míčkem v dlani. Jen je rozdělen na tři varianty s důrazem vždy na jeden kloub – rameno (a), kdy se soustředíme především na kroužení ramenem, a ruka je co nejvíc natažená, loket (b), kroužíme hlavně v lokti, a nakonec se soustředíme na zápěstí (c), a to už jsou naše známé mističky, kdy využíváme kompletně celou ruku. Provádíme samozřejmě i na druhou stranu a na druhou ruku.

Pak začneme míček vyhazovat a chytat. Pro seznámení a osahání si míčku můžeme vyhazovat i vysoko. Pak vyhazujte nejvýš do úrovně očí a chytejte stále níž. Cvičíte tím postřeh, protože máte méně času na chycení míčku. Uvědomte si, jestli nestojíte na natažených čapích nohou. Chytejte seshora a bez palce. Podobně jako v úchopu používáme tvz. pirátský hák, abychom o palec nepřišli.

Pokládání na hřbet ruky, resp. na natažené prsty, na loket a na hlavu jsou z videa asi zřejmé. Míčku danou částí těla uhneme elegantním obloukem.

Na závěr přichází na řadu druhý míček. Nacvičíme si paralelní chytání, ať příště můžeme pokračovat dál.

Všechny cviky provádíme i na druhou ruku.

Když už cviky pohybově zvládáte, začněte se soustředit na ostatní části těla. Zatínejte jen ty svaly, které jsou v tu chvíli potřeba. Zkontrolujte postoj, nohy pokrčené v kolenou. Sledujte svůj dech. Nezadržujete ho? Dýchejte volně nosem.

Vaše postřehy a pokroky sdílejte na našem facebooku.

Cvičte s radostí.

Bavte se.

Hlava