Tréninky opět v sokole

Tréninky opět v sokole

Vážené spolubojovnice a spolubojovníci,

 

rozvolňování opatření v rámci nouzového stavu nám umožňuje od 11.5.2020 znovu začít cvičit. Cvičení však není zcela bez rizika a účelem tohoto textu je tato rizika shrnout, aby každý věděl, do čeho jde.

Vedení Sokola nám umožňuje cvičit v prostorách judosálu v úterý (19,00-20,30) a v pátek (18,00-19,30), a to v maximálním počtu 20 lidí. K dispozici cvičícím ale nebudou šatny ani sprchy, převlékání bude na tatami. Judosál je prostor bez oken – je tu proto špatná výměna vzduchu. A protože časově jsme až poslední podvečerní oddíl, budeme „sbírat“ kapénky po všech před námi (mezi jednotlivými tréninky jsou 15minutové pauzy). Převlékání v tělocvičně bohužel ještě zvýší kontaminační zátěž prostředí (boty, šaty a bagáž z MHD se budou dotýkat tatami a apod.).

Děláme navíc kontaktní sport a třebaže se cvičební metodika upraví co nejvíc na individuální cvičení s dostatečnými vzdálenostmi (všichni v kruhu s instruktorem v čele), kontakt a dostatečná vzdálenost mezi cvičícími nejde zachovat po celou dobu cvičení.

Zvažte také prosím vaše osobnostní zdravotní předpoklady – jestliže jste náchylní na „chycení“ virózy v době běžných chřipek, protože se snadno otevřete virové náloži při zátěži (a cvičení bude obsahovat běžnou zátěž) – může být toto cvičení pro vás o to více rizikové.

Jestliže si všechna tato rizika uvědomujete a přesto myslíte, že jsou pro Vás snesitelná – a že nemůžete tímto ohrozit ani vaše rodinné příslušníky, kolegy a kolegyně v zaměstnání či ve škole – budete vítáni.

Každopádně vás prosíme, abyste v případě, že se sami nakazíte nebo se setkáte s někým, kdo nakažen je, nebo s někým, kdo se dostal do karantény, toto neprodleně sdělili vedoucímu svého tréninku a dál postupovali po dohodě s ním. Případně dodatečného zjištění a podobných záležitostí pište na oddílový email info@jujitsu.cz.

Děkujeme vám a pevně věříme, že všechna tato opatření jsou jen bezpečnostní pojistkou a skutečné ohrožení nikoho nenastane. Na druhou stranu, pravidelné cvičení přispívá k imunitě a posilování organismu, a to i v případě rizika Covid-19!

Všichni příchozí budou místo prezenční listiny podepisovat, že jsou si výše zmíněného vědomi.

Ivan, dodatky a úprava Hlava