Iniciační seminář 2021 – ohlédnutí

Iniciační seminář 2021 – ohlédnutí

Díky, Jardo, za shrnutí letošního semináře:

Ahoj všichni,

než napíši cokoliv o iniciačním semináři, tak bych rád v první řadě moc poděkoval organizátorům, tzn. Hlavě a Luďkovi za zařízení celé akce. V neposlední řadě také všem účastníkům zájezdu 😊 za fajn společnost a sparing při cvičení. V Bělé jsem byl už potřetí a na základě předchozích zkušeností tam ve čtvrtek odjížděl s nadšením … a seminář mě nezklamal. Rád bych vyzdvihl hlavně pohodu, která celou dobu v táboře panovala. Mimo fajn lidí z oddílu i mimo něj to bylo podle mého názoru i díky vhodně vybalancovanému programu.

Do prvního bodu programu bych shrnul vše pro pročištění a ozdravení těla a mysli jako např. jógové rozcvičky, masáže, dýchání, otužování a vegetariánská strava. Dokonce jsem zvýšil svůj loňský rekord v otužování z jedné vteřiny na letošní dvě 😊 … stejným tempem budu na minutě už za 5 let.

Ve druhém bodě programu bych rád vyzdvihl srozumitelný technický trénink našich dovedností, který navazoval na sebe a každým blokem se rozšiřoval o další logický krok. Postupně vše zapadlo do kontextu reálnějšího boje. Pokud bych to měl shrnout za sebe, tak: úderovka v pohybu s kryty a úhyby/ nástupy do velkých technik v pohybu skryté za údery / změna strategie v případě nutnosti/ obrana proti velkým technikám/ možnosti zvednutí v případě, když mě soupeř dostane na zem pod sebe (s vědomím toho, že boj nekončí spadnutím na zem).

A třetím bodem programu byly pak přednášky (psychologická první pomoc, technika masáží šíje a chodidel). Díky všem přednášejícím.

Pokud by na tábořišti nebyl potok, musel bych napsat trošku negativní recenzi na místní umývárnu … ta by zasloužila 😊. Nicméně díky potoku jsem tam nemusel a bylo mi to vlastně jedno.

Ještě jednou díky, mějte se fajne a těším se za rok.

Jarda