Ukončení kurzu a nedělní zkoušky

Ukončení kurzu a nedělní zkoušky

Seminář proběhl v neděli 16.1.2022, účast byla přesně tak akorát (viz fotografie) a náplň velmi pestrá, opakovací i rozšiřující. Kromě gymnastických vylomenin si kurzisté zopakovali především vyprošťování, okusili poprvé velkou techniku ogoshi („velký bok“) a na konec jsme si hezky zabouchali do lap (empi uchi – úder loktem, hiza geri – kop kolenem). Závěrečné hromadné zkoušky na 6. kyu byly úspěšné u všech účastníků. Gratulujeme.

Pár slov od mistra Páji

Děkuji všem účastníkům za pěkný závěrečný seminář, který akčně zakončil aktuální Kurz sebeobrany a Ju Jitsu 2021.
Též děkuji Lůce a Martinovi za spoluúčast a organizaci. Všem složivším zkoušky na 6. kyu srdečně blahopřejeme a těšíme se, že se k nám spolu s ostatními účastníky kurzu, kteří se v neděli nemohli dostavit, připojí ve skupině B a všichni se s nimi hezky potaháme.

Organizačně

 • Kurz se nyní slučuje se skupinou B. Cvičí se v úterý v 19:00-20:30 v judosále a ve čtvrtek v 19:00-20:30 na pódiu (o 2 patra výše).
 • Všichni, kdo jsou držiteli 6. kyu, se mohou dostavit na cvičení i v neděli od 17:00-20:00 v judosále, přičemž řízený trénink probíhá do 18:30 a následuje volná příprava a sparing.
 • Co se týče oděvu, do skupiny B se již silně doporučuje nosit kimonové kalhoty, tričko a pásek, časem i kimonový vršek (na velké techniky bude potřeba). Prodává se jako set: kimonové kalhoty, vršek a bílý pásek. Doporučujeme pořídit co nejdříve. Preferuje se v bílé barvě, ale není podmínkou (pokud máte odjinud v jiné barvě, vůbec nevadí).
 • Kurzisté obdrží kurzovní trička vhodná na cvičení na trénincích skupiny B, po domluvě velikosti.
 • Informace ohledně dojo etikety, hygieny cvičení a základního názvosloví naleznete zde:
 1. Začátek a konec cvičení
 2. Chování na tatami
 3. Hygiena cvičení
 4. Páskování
 5. Zkoušky
 6. Shrnutí etikety a připomínky

Konec hlášení.

Lůca