Jsme zhruba 50-100 členný pražský oddíl, věnující se cvičení Ju-Jitsu, původně starodávnému japonskému bojovému systému, který jsme postupně upravili pro použití v 21.století a s moderními bojovými prostředky. Může to znít naivně, ale třebaže cvičíme bojové umění, cvičíme především pro radost a dobrou náladu. Náš systém, který jsme od roku 2001 velmi proměnili na základě zkušeností z čínských (převážně vnitřních) stylů, je především vysoce efektivní sebeochrannou s prvky „veselého dlouhého života“. Jako sebeobranný systém s metodami obvyklými pro výcvik speciálních jednotek se uplatňuje až na vyšší úrovni pro pokročilé.

Zcela unikátní jsme v důrazu na bojovou gymnastiku (gymnastické prvky převzaté z bojové akrobacie, kobujutsu, ze „zoo“ Systemy a z tradičních čínských škol), vyvinuli jsme celou řadu vlastních metodik (specifický způsob cvičného zápasu, trénink za pomoci konzerv atd.) a naším cílem je harmonie těla a ducha. Přičemž tělo, to je práce s prostorem, s protivníkem, se zbraní. A duch, to je práce s vlastními nedostatky, humor, nadhled a sebepřekonávání.

Ju-Jitsu v našem podání, to je systém úhybů, veselé improvizace a technik (úderovka, páky, hody a malé zbraně). Hodně dbáme na schopnost přechodu boje na zem (pády a ne-waza) a na pohybový rozvoj (každý technický stupeň vyžaduje zvládnutí několika netriviálních gymnastických prvků).

Máme vlastní instruktorskou školu, silný instruktorský tým (jaro 2010: 15 aktivních instruktorů, z toho 7 mistrů) 7 odlišných cvičebních skupin v různých výkonnostních třídách a s různým zaměřením a jsme licencovanými zástupci World Ju-Jitsu and Kobudo Organisation v České republice.

Trenérský tým pak je soustředěn v samostatné organizaci DIBU. Ucelený přehled organizační struktury, kontakty a bankovní spojení najdete v samostatném souboru FAQ.

Naši adresu můžete nalézt mezi oddíly celého světa – např. na shrnujících italských či izraelskýchstránkách Ju-Jitsu, popř. na německých stránkách Kobudo. Jsme hrdi, že jsme jediní, kteří zde Českou republiku reprezentují.

[/cmsmasters_text]

0 Počet aktivních členů
celkový počet aktivně cvičících lidí
0% Procento žen v oddíle
0 Průměrný počet osob ve skupině
průměrný počet osob na jendom cvičení skupiny

Naše cíle

Upozornění: Naše cvičení není zaměřeno jen na sebeobranu, ale na celkový rozvoj. Nemáme zájem o rváče, ale o ty, kteří na sobě chtějí pracovat. Věk nerozhoduje, ani drobné zdravotní problémy, ty se konečně cvičením upraví samy. Rozhodující je chuť a trpělivost.

  • výborná tělesná kondice
  • duševní vyrovnanost a harmonie (cvičení je výbornou protistressovou průpravou zvláště pro studenty/ky a manažery/ky)
  • netradiční pohybové dovedností – gymnastika a bojová akrobacie (včetně té filmové:-)
  • zvýšení schopnosti soustředění a relaxace
  • dobrý základ pro řešení situací ohrožení
  • kvalitní sebeochrana i sebeobrana
  • veselá a harmonická mysl
  • napravení civilizačních problémů (bolavá záda, nepohyblivý krk, povadlé břicho:-)

Pravidelný trénink – především speciální pohybová cvičení – má velké zdravotní účinky: uvolňuje klouby, rovná páteř, zlepšuje dech, prohřívá a prokrvuje pokožku a vyplavuje pot a adrenalin. Pravidelným cvičením člověk mládne – to samozřejmě neplatí jen pro nás, to platí obecně.

Věk ani pohlaví nerozhoduje. V současné době u nás cvičí zhruba 25% žen a patnáct cvičenců je starších 40 let. Dolní hranice pro cvičení je 15 let.

Začnete cvičit s námi

Naši tréneři

[/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]