Michal Kubelík

9. mistr

Mistře vyprávěj

Gratulace k prvnímu danu

Včera v o půl deváté večer na svátek Judity obdržel z rukou předsedy zkušební komise Michal Kubelík I. Dan Ju-Jitsu WJJKO a stal se tak v pořadí již devátým mistrem vzešlým z našeho oddílu. Předsedou zkušební komise byl Ladislav Petráš (VIII. dan Ju-Jitsu, Olomouc), členy Roman Kohoutek (V.dan Karate, Strakonice) a Ivan Vágner (III.dan Ju-Jitsu, Praha). Přísedícím s poradním hlasem Pavel Valenta (III.dan Ju-Jitsu, Olomouc).

Obec Vrané nad Vltavou s necelými dvěma a půl tisíci obyvatel tak v počtu aktivních mistrů JJ předstihla Žďár, Zlín, Přerov atd. a zařadila se za Ostravu či Brno. Desetileté dojíždění a nepřetržitá práce na sobě dosáhla svého naplnění a Michal se tak čestně zařadil po bok svého bratra, s nímž si vzájemně obětavě odspárovali a odskákali (v obou významech toho slova) všechny zkoušky.

Jakkoli je Michal skromný a při práci jakoby neviditelný, je to velmi silná a rozhodná osobnost, zkušený a uznávaný organizátor, o čemž svědčí i to, že byl na podzim 2009 zvolen do čela DIBU. Za jeho vedení se většina věcí děje jakoby sama sebou, lidé pracují ochotně a se silnou motivací a když je nějaký problém, vynoří se z kouta Michalova postava, jakoby náhle na tatami vyrostl duch, a několika málo slovy vyřeší problém nad kterým ostatní ustaraně brebentí, popř. jen poznamená, že to zrovna včera zařídil.

Dalo by se říci, že Michal už dlouho vnitřně mistrem je a včerejší zkoušky na závěr 8. Grand Semináře to jen jakoby mimochodem potvrdily. Přeji mu za všechny mistry předchozí, aby ho co nejméně v životě potkala kletba mistrů, jíž je marnost a zklamání a pokud přesto potká (nemůže nepotkat), ať vždy znovu najde cestu osvětlenou aspoň jednou zářící svící přátelství.

Cesta

 • Gokyu (žlutý pás)

  1.6.2002

 • Yonkyu (oranžový pás)

  27.4.2003

 • Sankyu (zelený pás)

  14.12.2003

 • Nikyu (modrý pás)

  13.3.2005

 • Ikkyu (hnědý pás)

  10.12.2006

 • 1.Dan

  27.3.2010

Oblíbené techniky

Boj s tyčí