Pája

4. mistr

Mistře vyprávěj

Puvodne jsem si vybral Hanbo-jitsu coz byla mala odnoz Oddilu, po te jsem ho i kratce vedl. Kazdopadne nemalou motivaci bylo obliba „hong-kongskych“ filmu, plus v dobe dospivani jsem ocenil jeho celo zivotni a celo televou komplexnost.

 

Aktivni periode sveho zivota jsem se venoval jeste Systeme, judu a boji s teleskopem.

 

Po fyzické stránce vidím nespornou výhodu v budování pružnosti a správných pohybových návyků. Po psycho socialni stránce je to budování disciplíny a psychické odolnosti, intergace v komunitě kterou tmelí sport nikoliv pasivní zábava.

 

Naprosto pro každého, jen každý bude v oddíle jinak profilovaný.
Oddíl byl, díky úžasnému kolektivu a výjiměčným osobnostem, mi mnohokrát útěchou v době, kdy mi nešla škola nebo jsem měl pracovní těžkosti. Beru cvičení jako druhou vrstvu v životě, stejně jako panna orlu.
Tento okamžik jsem téměř nepoznal, bylo mnoho dní, kdy jsem nechtěl přijít na konkrétní cvičení, díky lenosti. Nakonec jsem přerušil, díky velkým zvratům v osobním životě a dlouhé služební cestě do Japonska (kde jsem ve cvičení pokračoval).

 

Nikdy není pozdě, investice do tělesného zdraví (pro starší) a investice do rozšíření své osobnosti (pro mladší) se opravdu vyplatí.

 

Není to jeden zážitek, ale mám diky němu mnoho pravých přátel.

 

Během včerejšího zkouškového večerního maratónu na 5.Grand semináři složil Pavel Kratina velmi úspěšně zkoušky na svůj I. Dan Ju-Jitsu a to před mezinárodní komisí, složenou z vysokých představitelů World Ju-Jitsu Kobudo Federation a Martial Arts Alliance. Gratulujeme!! 

Cesta

 • Yonkyu (oranžový pás)

  19.3.2000

 • Sankyu (zelený pás)

  28.11.2002

 • Nikyu (modrý pás)

  18.12.2003

 • Ikkyu (hnědý pás)

  1.4.2005

 • 1.Dan

  31.3.2007

Oblíbené techniky

Te-waza

Boj s Hanbo

Boj s teleskopem

Boj s obuškem