ŽENSKÁ SEBEOBRANA

ŽENSKÁ SEBEOBRANA

Takticko-strategický kurz sebeobrany pro ženy

 • Máte špatné zkušenosti s obtěžováním?
 • Bojíte se chodit domů sama?
 • Chcete řešit konflikty dříve, než nastanou?

Přihlaste se do našeho kurzu sebeobrany pro ženy 23.4. – 21.5.2019!

Vítáme zde všechny ženy a dívky, které chtějí něco udělat pro sebe, svůj vlastní pocit bezpečí či své zdraví.

Poslání kurzu

Hlavním posláním kurzu NENÍ naučit se fyzicky ubránit, nebo zlikvidovat protivníka. To za tak krátkou dobu ani nelze.

Záměrem našeho kurzu JE naučit vás něco, co se dá používat do konce života, a co můžeme nazvat sebeochranným myšlením. Jde o to, jak identifikovat nebezpečné situace, místa a lidi tak, abyste se mohli nebezpečí vyhnout. I když se to nepodaří, je takto uvažující žena na situaci lépe připravena a má mnohem více času reagovat, ať už sebeobrannými dovednostmi nebo jinými prostředky.

Takticko-strategický kurz sebeobrany pro ženy otevíráme jednou až dvakrát ročně na naši základně ve Vršovicích, a to již od roku 2000.
Strategie byla vyvinuta na základě osobních zkušeností žen, které prošly našimi kurzy, a studia různých bojových systémů. Kurz tohoto typu absolvovaly postupně všechny naše instruktorky.
Kurzů sebeobrany zaměřených na ženy najdete v Praze i v celou řadu, od plně teoretických až po zcela prakticky zaměřené. My nabízíme propojení teorie s praxí. Seznámíte se jak se sebeochranným myšlením, tak s jednoduchými funkčními základy praktické sebeobrany. Na závěrečné lekci si v terénu budete moci ověřit účinnost získaných znalostí a dovedností.
 
Kurz je zaměřen na běžné každodenní situace, jako je cestování hromadnou dopravou nebo vozem, jízda vlakem, pobyt v kavárně či baru, pobyt na chatě a v neposlední řadě i normální pohyb po ulicích. Součástí kurzu jsou základy sebeobrany, jakož i drobná pohybová průprava pod vedením instruktora školy Ju-jitsu Praha.
 

Co se naučíte

 • Rozpoznat nebezpečné situace, místa, lidi.
 • Vyhnout se potenciálnímu nebezpečí.
 • Naučit se myslet strategicky.
 • Odhadnout situaci.
 • Reagovat v případě blížícího se nebezpečí.
 • Seznámit se s právními aspekty sebeobrany – nutná obrana a krajní nouze.
 • Vyzkoušet si základy sebeobrany a sebeochrany.
 • Otestovat své reakce v modelových situacích.
 • Zkusit využít získané poznatky a dovednosti v terénu (3. a 6. lekce).

Termín

Půjde o 5 úterků, a to od 23.4. do 21.5.2019 + následně domluvený termín závěrečné lekce. Dvě lekce budou v terénu. Účast na závěrečné lekci je podmíněna účastí minimálně na dvou předchozích lekcích.

Cena

1000 Kč/kurz, počet lekcí v kurzu je 6, z toho závěrečná lekce je terénní, každá lekce trvá 120 minut. Platba je provedena hotově po první hodině kurzu. Zvýhodněná cena: 500,- Kč pro členky oddílu Ju-jitsu Praha
 

Čas a místo

TJ Sokol Vršovice (první čtyři lekce) 18:00-20:00; +vybraná oblast Prahy (2 lekce).
 

Gender

Kurzu se mohou účastnit ženy od 15ti let, přítomnost mužů, mimo lektorů, není povolena.
 

Oděv

Pohodlné sportovní oblečení, které kryje lokty a kolena. Obuv není nutná, tělocvična je vybavena měkkým tatami (žíněnka). Oděv a obuv do terénu budou včas upřesněny.
 

Ostatní informace

 • Elektronické záznamy (mimo případných oddílových) nejsou povoleny, zápisky naopak doporučeny, proto si sebou vezměte i psací potřeby .
 • Certifikát obdržíte po absolvování 6. terénní lekce.
 • Výhody: Každá absolventka kurzu sebeobrany pro ženy získá 33% slevu na navazující vstupní kurz Ju Jitsu v říjnu 2019.

Hlavní lektor a kontaktní osoba

David – I. Dan WJJKO, instruktor DIBU
Email: zenseb@jujitsu.cz
 
Pro přihlášení do kurzu, vyplňte prosím formulář níže.
 

Kontakt

Hlavní lektor a kontaktní osoba

David – I. Dan WJJKO, instruktor DIBU
Email: zenseb@jujitsu.cz

„Jistota nespočívá v síle ani technikách. Ale ve vědomí své jedinečnosti a osobitosti.“

Davy

II. mistr
Jeden ze zakládajících členů oddílu

Přihlašovací formulář:

  Vyšlo v médiích

  Na blogu jedné účastnice vyšel článek o naší sebeobraně pro ženy s názvem METOO ANEB KDYŽ SE HOLKY PEROU S KLUKAMA. K přečtení zde.

  V srpnu 2011 vyšla o našem kurzu tato reportáž. O tom, že je mezi námi „volavka“ z vydavatelství Bauer Media, která má za úkol popsat, jak to na takové kurzu chodí, jsme nevěděli.

  Když jsme se to dozvěděli, potěšilo nás, že si vybrala právě náš kurz a že byla spokojená, i když to bylo mnohem tvrdší, než si představovala – ale také užitečnější…

   

  1.6.2011 napsala o našem kurzu článek pro server idnes.cz účastnice a žurnalistka Kateřina Prachařová. Článek si můžete přečíst zde: Kurz sebeobrany odhalí krutou realitu.

  10. září 2010 vyšel na serveru XMAN.CZ (rubrika IDNES.CZ) článek o naší ženské sebeobraně a její instruktorce Zuzce s názvem „Bojíte se o ni? Přihlaste ji na sebeobranu. Kurz ale vybírejte pečlivě“

  Galerie proběhlých kurzů